KPSS Tercihleri Nasıl Yapılıyor?

0
15
KPSS Tercihleri Nasıl Yapılıyor?
KPSS Tercihleri Nasıl Yapılıyor?

Sınav heyecanının sona ermesinin ardından, KPSS macerasını tamamlamış olan adayların etrafını alımların heyecanı sarmaktadır. Sınav kadar stresli bir dönemde, puanların açıklanması ile beraber çok sayıda devlet kuruluşu ve bakanlık, çeşitli pozisyonlarda alımlar yaparak çokça kişiyi hayallerine kavuşturur. Sınav puanına bakılarak yapılan alımlar kadar, sınav şartsız alımlar da bulunmaktadır. Fakat öncelik, KPSS sonuçları ile yapılan alımlarda olmaktadır. Sınav puanı şartı aranmaksızın yapılan alımlar, ağırlıklı olarak ilerleyen dönemlerde kuruluşların açtığı ilanlar ile gerçekleşmektedir. Sınav sonrasında adaylar, puanlarının açıklanması ve sıralamalarının belli olması ile beraber yoğun bir heyecan yaşar. Çünkü hayalini kurdukları kuruluşlar, çeşitli pozisyonlarda alımları açmış olabilir. Peki, bu pozisyonlara tercihler nasıl yapılmaktadır? Hangi adımları izleyerek, hayalini kurduğumuz ve sınava girdiğimiz zorlu süreci sona erdirebiliriz?

Yoğun bir sınav süreci ile beraber puanlar açıklanmaktadır. Alımların başlaması ile beraber de, sınav adayları ilk olarak ÖSYM’nin resmi web site adresine erişim sağlamalıdır. Fakat bundan önce elbette ki belirlenmiş olan tercih kılavuzuna dikkat etmek büyük bir öneme sahiptir. Aksi taktirde yanlış adımlar ile yapılan tercihler, geçerlilik kazanmayacaktır. ÖSYM’nin aday bölümünden Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ve aday şifresi girilerek, panele erişim sağlanabilir.

Belirlenen tarih ve saatler arasında, adaylar devlet memuru olmak için panelde açılan pozisyonları tercihleri arasına dahil edebilir. Tercih dönemleri dışında panele erişim sağlanamadığı gibi, her şeye rağmen bu tarihler dışında tercih yapılsa dahi geçerli olmayacaktır. Bu nedenle sınav sonrasında puanların açıklanması ile birlikte tercih dönemlerini dikkatle takip etmek gerekir.

En güncel memurluk sınavı gelişmeleirni yakından takip etmek için mymemur.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here