PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor mu?

0
13
PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor mu?
PTT KPSS Şartsız Personel Alımı Yapıyor mu?

Her iki yılda bir yaşanan sınav heyecanının ardından, KPSS sonuçları bağlamında alımlar başlamaktadır. Çok sayıda devlet kurumu ve kamu kuruluşları, sınav sonuçlarına bağlı olarak bir taban ve tavan puan belirlemekte, buna göre de adaylar başvurularını yapmaktadır. Alımların sona ermesi ile beraber de, adaylar eğer istedikleri kuruluşlara atanamadıkları taktirde farklı arayışlar içine girmektedir. Bu bağlamda, PTT başta olmak üzere birçok kurumun sınav şartı aramaksızın personel alımı yaptığını söylememiz mümkündür. Çeşitli kriterler belirlemiş olan bu kurumlar, personel alımlarını bu kriterlere göre yaparak birçok kişiyi hayallerine kavuşturmaya devam ediyor. Peki bu şartlar nelerdir? Hangi şartlara göre, başvurular yapılmaktadır?

KPSS puanı aranmaksızın alım yapan kurumlardan biri olan PTT, birden fazla kriteri şart olarak karşımıza çıkarmaktadır. Bu kriterler çerçevesinde de, adaylar başvurularını yapıyor. İşe alınacak olan personellerde aranan şartların başında, elbette ki PTT’nin yurt dışı bölgelerinde istihdam edileceklerin dışında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak geliyor. Bunun yanı sıra, PTT devlet memuru olma hayallerini alımsız şartlara saklamak zorunda kalan adaylardan yaş sınırı da istiyor.

18 yaşının üstünde ve 35 yaşın altında olma şartı, aşağı yukarı her PTT alımında bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır. Sahip olunan kamu haklarından yasaklı olmamak, bu bağlamda bir sorunun yaşanmaması da alımlarda dikkat edilen bir unsurdur. 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’na göre hüküm giymemiş olmak, alımlarda şart olarak öne sürülen bir başka maddedir. Temelinde bu şartları barındıran PTT, alımları bu maddelere göre şekillendirmektedir.

En güncel memurluk sınavı gelişmeleirni yakından takip etmek için mymemur.com.tr'yi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here